Електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу
В Україні електронні військово-облікові документи отримали рівнозначну юридичну силу з паперовими аналогами. Тепер наявність військово-облікового документа в електронній формі, включно з його наявністю у відповідному мобільному застосунку або у вигляді роздрукованого документа з QR-кодом, є рівноцінним паперовому документу.
Ця новація дозволяє уповноваженим представникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), Національної поліції та Держприкордонслужби зчитувати електронні військово-облікові документи за допомогою будь-яких пристроїв, обладнаних камерою та застосунком "Резерв+".
Крім того, роботодавці при складанні списків військовозобов'язаних для бронювання на період мобілізації та воєнного часу також можуть використовувати електронні військово-облікові документи працівників. Військовозобов’язаний має можливість надати документ як у паперовій, так і в електронній формі (включно з роздрукованим варіантом), що спрощує процес документального оформлення та підвищує зручність для громадян.
Більш детальну інформаці. можна отримати на сайті Міноборони.
Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в "Укренерго" розповіли, коли повністю відмовляться від погодинних відключень світла в Україні.
Також ми писали про те, що українські пенсіонери можуть уникнути обов'язкової ідентифікації і при цьому не втратити свої виплати.
Нагадуємо, що покарання за ухилення від мобілізації передбачають також заборону на перереєстрацію транспортних засобів.