Як повідомляє Ukrainian Wall, Головне управління розвідки Міноборони України заявило про серйозну біологічну загрозу на тимчасово окупованій території Херсонської області. Окупанти масово звозиять туші худоби, зараженої сибірською виразкою, до скотомогильників, порушуючи всі можливі санітарні норми.
За даними ГУР, на Херсонщині налічується близько пів сотні скотомогильників. Найбільшу небезпеку становлять приблизно десять об'єктів, розташованих поблизу Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту. Відстань від окремих захоронень до житлової забудови — менше одного кілометра.
Окупаційна адміністрація не проводить жодного обслуговування цих об'єктів. Могильники не мають глухих огорож чи інших захисних споруд. Ситуацію ускладнює те, що частина з них розташована на ділянках із високим рівнем ґрунтових вод, що значно збільшує ризик поширення збудника.
Чим небезпечна сибірська виразка
Збудник сибірської виразки здатен зберігати життєздатність у землі до ста років. Заражених тварин окупанти просто закопують замість того, щоб спалювати, як того вимагають санітарні правила. Це створює пряму загрозу як для цивільного населення, так і для аграрного сектору регіону.
У ГУР наголосили, що такі дії росії можуть трактуватися як акт біологічного тероризму проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України. Українська розвідка також не виключає, що російські війська можуть використати скотомогильники для провокацій — зокрема, здійснити підриви, щоб звинуватити Україну в застосуванні «біологічної зброї».
Раніше Ukrainian Wall писав: ядерна загроза залишається: дипломат НАТО попередив, до чого готується Іран.
Ми вже повідомляли: масовані дрони небезпечніші за ракети: експерт пояснив, у чому головна загроза.